Naszą misją jest zrównoważony rozwój. Wszystko, co robimy powinno przyczynić się do bardziej zrównoważonego świata.

Historia

DSM rozpoczął swoją działalność w 1902 roku jako państwowa spółka wydobywającą węgiel. Nazwa DSM  to inicjały angielskiej nazwy Dutch State Mines, w oryginale De Nederlandse Staatsmijnen  Dzięki naszemu innowacyjnemu myśleniu w ciągu stu lat dokonaliśmy znaczących inwestycji,  przejęć i reorganizacji przedsiębiorstwa. Teraz jesteśmy światowym liderem w dziedzinie zdrowia, żywienia i materiałów.

Ważną inwestycją było przejęcie w 1999 roku firmy  Roche Vitamins & Fine Chemicals. Uczyniło to DSM Nutritional Products czołowym, światowym producentem witamin, karotenoidów oraz innowacyjnych preparatów przeznaczonych dla przemysłu farmaceutycznego, paszowego, spożywczego i kosmetycznego.

Dział Witaminowy firmy Roche był reprezentowany w Polsce od roku 1988. Od października 1998 istniał jako samodzielna spółka. W tym czasie zdołał uzyskać pozycję lidera w dziedzinie sprzedaży produktów w dziale Zdrowia i Żywienia Ludzi oraz w dziale Zdrowia i Żywienia Zwierząt.

Dla wzmocnienia swojej pozycji na rynku paszowym, firma Roche podjęła decyzję o zainwestowaniu ponad 8 milionów USD w budowę nowego zakładu produkcyjnego w Mszczonowie – najbardziej nowoczesnej wytwórni premiksów dla zwierząt.

Od 1-go października 1999 roku dział Witaminowy firmy Roche został przejęty przez firmę DSM.